Як стати резидентом Чорногорії для українців

31 March 2023
Author - Jonathan Howe

Простий посібник для громадян України щодо переїзду до Чорногорії

Життя в Чорногорії завжди було привабливою перспективою для громадян України, завдяки теплому клімату, Адріатичному морю, невимушеному способу життя та привітній культурі людей. Чорногорія – мирна та стабільна країна з високим рівнем життя за відносно низьку вартість у порівнянні з рештою узбережжя Адріатичного та Середземного моря.

Чорногорія також має дуже відкриту систему, яка дозволяє іноземцям отримати тимчасове місце проживання, або через володіння нерухомістю, або шляхом створення компанії та отримання дозволу на роботу.
Як-стати-резидентом-Чорногорії-для-українців
Booking.com

Чому Чорногорія – ідеальна країна для українців?

Простий процес отримання резиденства

Оскільки для відвідування Чорногорії українцям не потрібна віза, вони можуть прибути до Чорногорії наземним або повітряним транспортом і провести в країні 90 днів. Це дає більш ніж достатньо часу для завершення будь-якого з двох основних процесів тимчасового проживання в Чорногорії, доступних для громадян України.

Створення компанії та дозвіл на роботу

Громадянин України може приїхати до Чорногорії за 90-денним безвізовим режимом та заснувати власне товариство з обмеженою відповідальністю (DOO). Після створення цієї компанії засновник може стати виконавчим директором і подати заявку на отримання дозволу на роботу, щоб жити в Чорногорії та керувати цією компанією. Є мінімальна заробітна плата, яку потрібно сплачувати, деякі податки та соціальні внески. Також передбачено, що члени сім’ї на утриманні, такі як чоловік (дружина) та діти, можуть отримати дозвіл на тимчасове проживання в одній компанії. (Застосовуються додаткові умови та вимоги)

Власність майна

Громадянин України, який прибув до Чорногорії, також може придбати нерухомість, яка наразі дає йому право подати заяву на тимчасове проживання через володіння житлом. Придбане майно має бути юридично зареєстроване як житло в Катастар (реєстрі власності) та надати деякі інші важливі документи. Також передбачено положення для членів сім’ї, які знаходяться на утриманні, таких як чоловік (дружина) та діти, які мають такий вид дозволу на проживання. (Застосовуються додаткові умови та вимоги)
Якщо ви хочете дізнатися більше про можливості отримання ВНЖ в Чорногорії, будь ласка, зв'яжіться з нами через форму нижче.

Мир та стабільність

У час великої невизначеності в Україні та інших частинах регіону Чорногорія ідеально розташована, щоб стати безпечним притулком від труднощів, що виникають далі на північ. Хоча Чорногорія є частиною невеликої групи країн, що не входять до ЄС, ці країни з усіх боків оточені державами-членами Європейського Союзу. Оскільки Чорногорія також є членом НАТО, вона також отримує переваги від захисту, що приходить разом із цим членством.

Здорове життя

З м’яким середземноморським кліматом і в середньому близько 240 сонячних днів на рік, Чорногорія, звiсно, заохочує здоровий, активний спосіб життя на свіжому повітрі. Можна купатися в морі, а менше ніж через годину вже бути в горах!
Майже кожен будинок вирощує власну їжу, особливо виноград і ківі, але часто також різноманітні овочі. Значна частина свіжих продуктів харчування, які можна знайти в супермаркетах, вирощується в цьому регіоні і є дуже доступною, тому тут легко підтримувати здорове харчування.

Низька вартість життя

Хоча вартість життя в Чорногорії в середньому може бути вищою, ніж в Україні, вона особливо низька в порівнянні з вартістю життя в інших європейських країнах з подібним розташуванням і способом життя.

Одинокій людині цілком комфортно (але не на широку ногу) жити в Чорногорії можна було б за 1000 євро на місяць. Оскільки мінімальна зарплата в Чорногорії становить лише 450 євро на місяць, безумовно, можна прожити на менше ніж 1000 євро на місяць, хоча це означало б набагато простіший і скромний спосіб життя.

Шлях до громадянства

Для тих, хто прагне стати громадянином іншої країни, шлях до отримання громадянства Чорногорії дуже простий, але не швидкий.
Громадянин України може стати громадянином Чорногорії, ставши тимчасовим резидентом протягом 5 років поспіль, з наступним періодом постійного проживання протягом 5 років. Після цього можна подати заяву на отримання громадянства Чорногорії. (Додаткова інформація та умови застосовуються)

Зростаючий ринок нерухомості

Чорногорія є одним з найдешевших місць для покупки прибережної нерухомості на Середземному морі в Європі. Хоча прибережна нерухомість першої лінії різко зросла за останні кілька років до приблизно 2500 євро за квадратний метр, все ще можна знайти чудові пропозиції на будинки та квартири трохи далі від моря. Подальші внутрішні ціни на землю та будинки в сільській місцевості залишаються надзвичайно низькими.

Подібність мови

Хоча мова Чорногорії (сербохорватська або чорногорська) дуже відрізняється від української та російської, є, безумовно, достатньо схожості, щоб українцям було легше зрозуміти та вивчити її, ніж представникам інших європейських національностей. У Чорногорії також дуже велика кількість російськомовних, тому в цілому, це дуже малоймовiрно що українським відвідувачам буде важко спілкуватися.

Чорногорія дуже привітна до українців

Чорногорія є дуже відкритою та гостинною країною для іноземних відвідувачів, у тому числі для українців та українців, які проживають у Чорногорії. Кожен, хто хоче інтегруватися в суспільство, знайти друзів і стати частиною країни, дуже швидко буде зайнятий!

Рух до членства в Європейському Союзі

Чорногорія має на метi задовольнити всі умови, щоб стати членом Європейського Союзу до 2025 року, отримання резидентства в Чорногорії таким чином було б дуже мудрим рішенням для українців або будь-якої іншої національності, які прагнуть отримати дім в Європейському Союзі в майбутньому. Членство в Європейському Союзі забезпечить доступ до фондів розвитку, більшу соціальну мобільність і розширення можливостей для подорожей і роботи за кордоном серед багатьох інших переваг.
Як-стати-резидентом-Чорногорії-для-українців

Чорногорія - гарне місце для життя?

Існує багато причин того, що Чорногорія є прекрасним місцем для життя, включаючи багатство природи, чудовий клімат, якість життя та низькі податки. її центральне положення в Європі та сполучення з великими міжнародними аеропортами дозволяють легко подорожувати до та звідти.

Геополітична стабільність Чорногорії

Чорногорія провела останні 15 років, з моменту відділення від Сербії, встановлюючи свою геополітичну стабільність через членство в ООН, НАТО та Світовій організації торгівлі. Вступ до Європейського Союзу до 2025 року ще більше забезпечить політичну стабільність Чорногорії, зробивши її дуже вигідною країною для проживання громадян України.

Природа та активний спосіб життя в Чорногорії

Чорногорія – справжній рай для тих, хто любить проводити час на свіжому повітрі, особливо якщо вони люблять походи в гори! Красиві берегові лінії часто привертають найбільшу увагу іноземних туристів, особливо з холодних країн, таких як Україна, але гори вражають і пропонують одні з найкрасивіших краєвидів у світі!

Багата культура Чорногорії

З культурним впливом з усієї Європи та аж до Туреччини, Чорногорія пропонує багате та різноманітне поєднання архітектури, мистецтва, музики та кухні. Чорногорія є ідеальним місцем для людей, які люблять відчути різноманітну та цікаву культуру.

Чудова погода в Чорногорії

Погода в Чорногорії є великою перевагою для всіх відвідувачів та іноземців, особливо для тих, де зима дуже холодна, наприклад, в Україні. Хоча взимку можуть спостерігатися більш низькі температури, які іноді сягають нижче 0 градусів на узбережжі, клімат насправді дуже помірний з великою кількістю теплих і сонячних днів взимку.

Найкомфортніша погода в Чорногорії зазвичай з квітня по червень і з вересня по листопад. Найспекотніша температура - в середині літа, яка може досягати понад 40 градусів за Цельсієм.
Як-стати-резидентом-Чорногорії-для-українців

Чи Чорногорія – безпечна країна для життя?

Чорногорія є дуже безпечною країною з точки зору низького рівня злочинності в більшості районів, особливо в невеликих містах на узбережжі. Відповідно до Numbeo показники злочинності найвищі в столиці Подгориці, але навіть тоді вони в основному вказані як «помірні», що цілком нормально для столиці будь-якої країни.
Загалом, Чорногорія складається з набору невеликих громад, де малоймовiрно що щось станеться, i нiхто не знатиме того, хто був причетний. Це надає Чорногорії свого роду соціальний механізм, який допомагає запобігти багатьом злочинам, таким як крадіжки зі зломом, крадіжки та напади, особливо щодо іноземців.

Яка вартість життя в Чорногорії?

Чорногорія може бути дуже доступною країною для життя в порівнянні з іншими європейськими країнами, особливо західними. Одинокій людині можна жити в Чорногорії всього за 500 євро на місяць, якщо вона готова жити дуже скромно, а 1000 євро на місяць можуть забезпечити цілком комфортний спосіб життя.
Покупки продуктів харчування набагато дешевші, ніж у таких країнах, як Великобританія та США, а також в інших частинах Європи, з великою кількістю свіжих продуктів, вирощених у прилеглих регіонах.
Ціни на нерухомість можуть суттєво відрізнятися в залежності від площі та стандарту, однак ви все одно можете розраховувати на плату близько 1500 євро за квадратний метр в Подгориці (столиця) і вище в популярних туристичних районах на узбережжі, 2500 євро і більше. Однак, якщо ви попрямуєте далі вглиб країни в більш сільські райони, ви все одно можете знайти (сільську) землю за 1 євро за квадратний метр або навіть менше.
Як-стати-резидентом-Чорногорії-для-українців

Який податок на прибуток у Чорногорії?

Податки на прибуток у Чорногорії значно нижчі, ніж в Україні, при цьому базова ставка податку на прибуток становить 9% як для корпоративного, так і для фізичних осіб і 15% для вищих ставок внутрішнього та світового доходу.
Відповідно до PWC - Worldwide Tax Summary , особистий дохід для іноземців оподатковується таким чином.

З 1 січня 2022 року Чорногорія запровадила прогресивне оподаткування заробітної плати:

Заробітна плата до 700 євро (брутто) звільняється від оподаткування;

Заробітна плата від 701 євро до 1000 євро (брутто) обкладається податком 9%;

Заробітна плата від 1001 євро (брутто) обкладається податком 15%.

Однією з найбільших змін у 2022 році є запровадження нової ставки податку на прибуток для підприємців:

Від 8 400,01 євро до 12 000 євро обкладається податком 9%;

Від 12 000,01 євро обкладається податком 15%.

(Є більше деталей щодо регулювання податку на прибуток у Чорногорії як для внутрішнього, так і для іноземного доходу, які є ширшими за рамки цієї статті)

Підсумовуючи, є багато причин, чому Чорногорія є ідеальною країною для проживання та тимчасового проживання громадянина України – теплий клімат, низькі податки, високий рівень та низька вартість життя, безпека та стабільність, красива природа та здоровий спосіб життя. 

Незалежно від причини Вашого бажання жити та отримати тимчасове проживання в Чорногорії, ми тут, щоб допомогти Вам на кожному кроці! Наша команда досвідчених юристів, бухгалтерів і консультантів допомогла сотням щасливих клієнтів переїхати до Чорногорії та побудувати своє нове життя в цій прекрасній країні і ми раді зробити те ж саме для Вас!
Read more Montenegro blogs